Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Naftëtaret – Ramës: Gati të bisedojmë nëse marrim rrogat e prapambetura

Dhurata Aliu, një prej naftëtareve, në ditën e pestë të grevës, foli rreth gjendjes se tyre dhe deklaratës më të fundit të kryeministrit.

Ajo shpjegoi se pavarësisht gjendjes së rëndë shëndetësore ato nuk do të largohen nga greva.

“Rrogat e prapambetura, fillimi i punës, kaq kërkojmë asgjë më shumë. Posi, dakord, të vijë, të ulemi në tryezë, të negociojmë, ta zgjidhim çështjen, të shkoj dhe unë te fëmijët”,- u shpreh ajo teksa sqaroi se bisedimet me kryeministrin ishin të mirëpritura por pa u larguar nga greva deri sa të arrihet realizimi i kushteve, njofton euronews.albania.

Dhurata Ali foli dhe në emër të kolegeve të saj kur tregoi qëndrimin kategorikisht kundër për largimin nga greva e urisë teksa theksoi se nëse bisedimet nisin do të ketë një grup negociator. 

Ato janë në pritje të kryeministrit për të zgjidhur situatën dhe sipas saj negociatat me Ramën mund të zhvillohen edhe gjatë qëndrimit të tyre në grevë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...