Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

“Ndal Rusinos” dhe Taravari të enjten në takim me Ministrin e Mjedisit Nuredini

Gostivar, 21 shtator – Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot pasdite u takua me përfaqësuesit e iniciativës civile “Ndal Rusinos – ajër i pastër në Gostivar”. Pasi i dëgjoi kërkesat e tyre, Taravari theksoi se edhe ai i mbështet ata, së pari si qytetar i Gostivarit, ndërsa pastaj si kryetar i komunës.

Në kërkesën e tyre të fundit për një takim me Ministrin e Mjedisit, Naser Nuredini, i pari i qytetit në një bisedë telefonike me Ministrin, caktoi takim për të enjten me fillim në ora 9:30 në Shkup. Eko-aktivistët presin nga takimi me Ministrin Nuredini, në të cilin do të marrë pjesë edhe Taravari, të ndërmerren aktivitete për të gjetur një lokacion tjetër dhe një zgjidhje përfundimtare për “Rusinon”.

Në fund të takimit, Taravari gjithashtu premtoi se nesër do të marrë pjesë në protestën e “Ndal Rusinos” me fillim në ora 17, sepse, siç tha ai, ai është kundër kësaj që deponia të mbetet në Gostivar. Të njëjtën mbështetje e mori edhe nisma nga përfaqësuesit e partive politike në Gostivar. Përndryshe, iniciativa nga e shtuna javën e kaluar, e bllokoi NP Komunalec për t’i deponuar plehrat në “Rusino”.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...