Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ndëron jetë Vaid Saiti, ish kryetari i komunës së Likovës

Likovë, 19 shtator – Sot (19 shtator 2020) ka ndërruar jetë Vaid Saiti, drejtor i NJP “Pyjet e Maqedonisë” në Kumanovë. Vaid Saiti është nga fshati Orizare e komunës së Likovës, përcjell News-TV. Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij Blerim Saiti në facebook.

“Familjarë, miq, ju njoftojmë se sot ndërroi jetë babai ynë, Vaid Saiti. Babë, ti ndoshta na le, por do të vazhdosh të jesh pranë nesh ashtu siç ke qenë në çdo vështirësi e gëzim tonin. Ti qofsh i xhenetit, ndersa kujtimi yt do te jete perhere me ne!”.

Vaid Saiti ka qenë kryetar i komunës së Likovës dhe veprimtar i madh i cështjes kombëtare.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...