Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Ndërron papritur jetë ish-anëtarja e Këshilllit Mbikëqyres së BSH

Denada Prifti, ish-anëtare e Këshilllit Mbikëqyres së Bankës së Shqipërisë, eksperte e njohur për mbikeqyrjen e sistemeve bankare, ka ndërruar jetë papritur.

Në moshë fare të re, duket se pas një sëmundje fatale, Denada humbi sot papritur betejën e jetës, duke lënë në pikëllim familjarët, të afërm dhe miq të saj.

Ish-ministri i Financave Arben Malaj bëri publik lajmin e ndarjes para kohe të Denada Priftit.

“Një lajm i hidhur dhe krejt i papritur për familjen dhe kolegët e Denadës”.

“Denada Prifti, ish-anëtare e Këshilllit Mbikëqyres së Bankës së Shqipërisë, një  experte e standarteve të larta evropiane, për mbikeqyrjen e sistemeve bankare, me një karrierë sfiduese në strukturat e Komisionit Evropian dhe e diplomuar në universitetin e Humbolt, një prej më prestigjiozëve jo vetëm në Gjermani, nuk i shpëtoj dot një sëmundje fatale”, shkroi  Arben Malaj, në një status, në Facebook.

“E kujtoj Denaden plot respekt për njohuritë, arritjet dhe sidomos për kontributet e spikatura që i ofroj plot profesionalizëm dhe integritet vendit të saj”.

“Ngushellime familjes miqve dhe kolegeve te Denadës. U prehtë në Paqe kolegia jonë e spikatur”, shkroi Arben Malaj, në mesazhin e ngushëllimit.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...