Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ndjehet tërmet në Tetovë dhe Gostivar

Tërmet prej tre gradëve sipas shkallës evropiane makrosezmike, dhe me epiqendër 41 km në veri të Shkupit është regjistruar mbrëmë në ora 21:18 në zonën Tetovë-Gostivar, informon Zhurnal.

Për tërmetin bëjnë të ditur nga fakulteti natyroro-matematikor në Shkup.

Tërmeti ka patur magnitudë prej 2.4 ballëve sipas rihterit, ndërsa është ndjerë nga banorët e Gostivarit, Tetovës dhe rrethinë

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...