Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Ndryshimet në Statut, një hap përpara drejt modernizimit dhe demokratizimit të partisë, thotë Nikollovski

Shkup, 26 tetor – Ndryshime të mëdha në Statutin e LSDM-së, janë diskutuar për pothuajse dy muaj. LSDM modernizohet për një periudhë më të gjatë kohore, deklaroi Lupço Nikollovski, sekretar i përgjithshëm i partisë dhe zëvendëskryeministër për luftë kundër korrupsionit dhe krimit, zhvillimit që qëndrueshëm dhe resurseve njerëzore, sonte në ditarin e TV Sitel, lidhur me kongresin e 25-të digjital të partisë.

Në pyetjen se cili është vizioni për zbatimin e zgjedhjes ose modelin e kujt e përcjellin me një hap të tillë, Nikollovski u përgjigj se është një hap drejt modernizimit dhe demokratizimit të vetë partisë, por edhe të shtetit.

Lidhur me zgjedhjet lokale në Shtip, ai informoi se për Shtipin LSDM ka një procedurë adekuate të kombinuar.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...