Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Në ditëlindjen e të motrës, Rita Ora publikon imazhe të veçanta nga momentet e kaluara ndër vite me Elenën

Motra e këngëtares shqiptare me famë botërore, Elena Ora, feston sot (e martë) ditëlindjen e saj.

Elena e cila ka qenë një shtyllë e fortë në karrierën e Ritës si menaxhere e saj, ka marrë urime të shumta në këtë ditë të veçantë nga miqtë, kolegët dhe familjarët e saj.

Nuk kishte se si të mungonte edhe një urim nga vet artistja shqiptare me renome botërore, e cila zgjodhi platformën Instagram, për të publikuar disa fotografi me më të shtrenjtën e saj.

https://www.instagram.com/p/CGiI7BxFCuO/?utm_source=ig_web_copy_link

Nga imazhet, shihet se Rita dhe Elena janë thuajse çdo kund bashkë dhe madje edhe vet Rita në një intervistë të disa viteve më parë ishte shprehur se “ato janë pothuajse në çdo fotografi të fëmijërisë së bashku, sepse kanë bërë pothuajse çdo gjë bashkë”.

“Urime ditëlindjen motër”, shkroi Rita në mbishkrimin e këtyre fotografive, në të cilat ka marrë urime të shumta nga ndjekësit për motrën e saj të madhe.

https://www.instagram.com/p/CGkJRnen7w1/?utm_source=ig_web_copy_link

Elena është fëmija më i madh në familjes që vjen para Ritës, teksa të dy motrat kanë edhe një vëlla më të vogël të quajtur Don.

Familja Sahatçiu (Ora) u shpërngulën nga vendlindja e tyre në Prishtinë, në vitin 1991 kur Rita aso kohe ishte vetëm një vjeçe.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...