Agjencia Zhurnal.KS
Covid 19 Maqedoni

Në Gjinekologjinë e Shkupit lindë foshnje e infektuar me Covid 19

Shkup, 30 shtator – Zhurnal.mk – Një foshnje e lindur në Gjinekologjinë e Shkupit ka rezultuar pozitiv me Covid 19, informojnë mediat maqedonase nga burime brenda spitalit, transmeton Zhurnal.

Ajo është izoluar në një hapësirë të veçantë, dhe konsiderohet si foshnja e parë e lindur e infektuar. Ajo thuhet të jetë infektuar nga e ëma e saj.

Nga Klinika e Gjinekologjisë e kanë konfirmuar këtë informacion por lënë hapësirë për dyshime përshkak se kjo ka qenë rasti i parë i transmetimit vertikal të Covid 19, diçka që deri tani nuk është dëshmuar se ekziston.

Këtë rast e konfirmoi edhe vet ministri Filipçe i cili tha se edhe foshnja edhe e ëma do të testohen përsëri. Ai gjithashtu tha se nuk dihet si ka ardhur deri tek transmetimi i virusit dhe kjo do të konfirmohet në periudhën e ardhshme.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...