Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi

Në gusht 94.7 për qind e energjisë elektrike nga prodhimi vendor

Shkup, 26 tetor – Në gusht të këtij viti, në vend janë konsumuar gjithsej 525.962 megavat orë energji elektrike, 36.719 milionë metra kub gaz natyror, 315.301 ton qymyr dhe 81.663 ton produkte të naftës.

Sipas Entit shtetëror të statistikave, 94.7 për qind e energjisë elektrike të konsumuar është nga burimet e brendshme dhe 95.8 për qind e gjithsej qymyrit të konsumuar përdoret për të prodhuar energji elektrike.

Postime të ngjashme

Po bisedohet për të drejtat e punëtorëve dhe pagën minimale

Z H

Sistemi efikas dhe transparent për financa publike është parakusht për rritjen ekonomike të çdo shteti

Z H

Vazhdojnë problemet për transportuesit në vendkalimin kufitar Evzoni

admin

Janë miratuar edhe 1,4 milionë euro për kërkesa nga linja e kredive pa interes

admin

Pa thirrje publike janë nënshkruar marrëveshje për furnizime publike në vlerë prej 11 milionë euro

Z H

Amvisëritë të marrin vauçerë për rrymë ose subvencionet t’i marrë drejtpërdrejtë furnizuesi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...