Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë Kronika

Në kufi sekuestrohet marihuanë

Departamenti i Policisë Kufitare ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar tre persona në Gjakovë, të cilëve gjatë kontrollit në automjetin që gjendeshin u është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 990 gramë.

Po ashtu gjatë kontrollit në shtëpitë e të dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar si provë materiale një automjet, 0.22 gram marihuanë dhe tre telefona mobilë.

Ndërkaq, me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë. /Zëri

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...