Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Në Kuvend u dorëzuan propozimet për zv.ministrat, të martën votohen

Shkup, 18 shtator – Zhurnal.mk – Kanë përfunduar edhe bisedimet me të gjithë kandidatët e konfirmuar dhe potencialë për zëvendësministra dhe të gjithë do të fitojnë mundësi dhe do të vihen në disa fusha të caktuara shoqërore të cilat janë nën kompetencën e pushtetit ekzekutiv, theksoi kryeministri Zoran Zaev.

Ai sot informoi se propozimi me të gjitha dokumentet, autobiografitë gjegjësisht CV-të e kandidatëve sot dorëzohen në arkivin e Kuvendit, ka përfunduar e gjithë procedura, janë nënshkruar nga ana e tij dhe i gjithë propozimi kur të mbërrijë do të mund të publikohet.

Paralajmëroi se sot nga pres shërbimi qeveritar do të publikohen emrat e të gjithë zëvendësministrave të propozuar në Qeveri.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...