Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Në Spitalin e Pejës 83 pacientë me COVID-19, 17 prej tyre në gjendje më të rëndë

Në Spitalin e Pejës aktualisht po trajtohen 83 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 79 pacientë janë në oksigjeno-terapi, nga këta 17 pacientë në gjendje më të rëndë.

Në njoftimin për media bëhet e ditur se në 24 orët e fundit nga COVID-19 janë shëruar 2 pacientë.

Në Spitalin e Pejës janë kryer 6 operacione gjatë 24 orëve të fundit. Numri i lindjeve ka qenë pesë dhe janë lindur pesë foshnje, dy të gjinisë mashkullore dhe tre të gjinisë femërore.

201 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor, dhe nga këta 29 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

241 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3336 analiza. 57 shërbime Radiologjike janë kryer gjatë ditës së djeshme dhe atë: 27 Rëntgen, 19 EHO dhe 11 CT-ja.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...