Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Në Suzhou dhe Kunshan po organizohen veprimtari të shumta në kuadër të takimit të përfaqësuesve politike të vendeve të Nismës 17 +1

Qyteza ujore Zhouzhuang ndodhet në pjesën jugperëndimore të qytetit Kunshan të provincës Jiangsu të Kinës jugore, e cila quhet si qyteza e parë ujore të Kinës dhe me një histori prej mnbi 900 vjet, është më simbolike ndër të gjitha qyteza ujore të Kinës.

Këtu rrethohet nga lumenjtë duke formuar një qytezë të vogël ujore dhe me toke dhe zakone të veçanta të jetës vendëse. Këtu u bë edhe destinacioni më tërheqës për shkrimtarë dhe pikturë të njohur të Kinës dhe të botës. Për të mbrojtur mjedisin e këteshëm, çdo vit vetë pranohen 3 milionë turistë.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...