Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Nedanoska: Shoqata e Bankave do t’i përshtatet situatës me pandeminë në vend

Shkup, 4 nentor – Shoqata e Bankave të Maqedonisë do t’i përshtatet çdo situate që do të vijë nga përkeqësimi i mundshëm i situatës me koronavirusin në vend, tha në paraqitjen e sotme në emisionin Magazine Ekonomike në Alsat, Nina Nedanoska, përfaqësuese e Shoqatës së Bankave të Maqedonisë.

E pyetur nëse në rrethana të caktuara shlyerja e kredisë mund të shtyhet sërish, Nedanoska tha:

“Në bashkëpunim me Bankën Qendrore, ajo duhet të marrë vendime të caktuara nga ana e saj, të cilat do të përcillen në bashkëpunim si me Qeverinë ashtu edhe me Bankën Kombëtare. “Ne jemi të gatshëm të shqyrtojmë gjithçka që është e nevojshme për të ndihmuar qytetarët e vendit tonë”.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...