Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nedelkov: Duhet të ketë zgjidhje për orët mësimore, në të kundërtën mësuesit do të revoltohen

Shkup, 29 shtator, zhurnal.mk – Jam i bindur se problemi me orët shtesë dhe me mungesën e pajisjeve për punë do të zgjidhet shpejtë, në të kundërtën, mësuesit do të revoltohen dhe kjo do të ndikojë në cilësinë e mësimit.

Kështu u përgjigj në pyetjet e gazetarëve, i pari i Sindikatës për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, Jakim Nedelkov.

“Unë jam i bindur se do të gjendet zgjidhje. Problemi është real dhe duhet të gjendet zgjidhje për realizim të pandërprerë të mësimit. Në të kundërtën, do të kemi mësues të revoltuar dhe jo të motivuar që do të pasqyrohet në cilësinë e mësimit”, tha Nedelkov.

Ai ka qetësuar mësuesit duke u thënë se zgjidhje do të ketë dhe se nuk do të ketë dyfishim të orëve mësimore.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...