Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nevojiten rreth 16 ditë për kurim për një të infektuar me Covid-19

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Drejtorja e Klinikës Infektive në Shkup, Milena Stevanoviq tha se të gjithë ne jemi të ndryshëm, por mesatarisht 16 ditë i nevojitet një pacienti që të shëruar.

Për rastet më të rënda pas shërimit ajo thotë se infeksioni len pasoja të mëdha.

“Në mënyrë të arsyeshme përdoret çdo shtrat në klinikë, duke përfshirë këtu dhe spitalin lëvizës”, tha Stevanoviq.

Për vdekshmërinë e madhe, Stevanoviq tha kanë pasur frikë qysh nga fillimi i pandemisë

“Sa i përket vdekshmërisë, me rritjen e numrit të të infektuarve u përmbushën kapacitet spitalore dhe ne qysh në fillim kemi pasur frikë nga kjo”, tha Stevanoviq.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...