Agjencia Zhurnal.KS
Covid 19 Kronika Maqedoni

Nga coronavirusi vdiq ish kryeshefi i SPB-Veles, Igor Angellovski

Shkup, 27 tetor, zhurnal.mk – Ish kryeshefi i SPB-Veles, Igor Angellovski, mbrëm ka ndërruar jetë në Klinikën Infektive në Shkup si pasojë nga Covid-19, transmeton Zhurnal.

Ai ishte hospitalizuar në repartin infektiv në Veles në fillim të këtij muaji, 7 tetor, ndërsa më pas iu përkeqësua gjendja, pas të cilës ishte transferuar në klinikën në Shkup.

Angellovski vdiq në moshën 41 vjeç.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...