Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Nga nesër ndryshon hyrja dhe dalja nga Tirana. Shihni rrugën që duhet të ndiqni

Nga e hëna qarkullimi i automjeteve në sheshin ‘Shqiponja’ do të devijohet kështu.

Kreu i ARRSH-së, Ergys Verdho, ka sqaruar edhe lëvizjen e devijuar të automjeteve që do të hyjnë dhe do të dalin nga Tirana. Sipas tij qarkullimi tek rrethrrotullimi ‘Shqiponja’ do të devijohet për shkak të punimeve që po kryehen në Lotin 3.

Verdho tha se mjetet që vijnë nga Jugu duhet të përdorin rrugën Elbasan-Tiranë, ndërsa ato që vijnë nga Kavaja, duhet të përdorin rrugën e Ndroqit. Por për ambulancat do të krijohet një rrugë aksesi më vete.

“Do të krijojmë një rrugë aksesi vetëm për to, në bashkëpunim me policinë. Drejtuesit që vijnë nga jugu të zgjedhin aksin Elbasan-Tiranë, kurse ata që vijnë nga Kavaja të zgjedhin Ndroqin. Sepse koha e pritjes te dogana do jetë më e lartë se gjithë rruga e tyre”, tha kreu i ARRSH.

Lidhur me kohën që do të zgjasin punimet, Verdho tha se do të marrin 3 deri në 4 muaj. Në një konferencë për mediat ai u shpreh se punimet po kryhen me tre turne.

Edhe kryeminsitri Rama ka shpërndarë një video ku sqarohet devijimi i hyrjes dhe daljes së automjeteve në Tiranë.

Hyrja në Tiranë

Dalja nga Tirana

Postimi i Ramës:

Teksa vijojnë me tre turne punimet në kantierin e madh të rrethrrotullimit “Shqiponja”, një projekt strategjik për Tiranën Europiane, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon qytetarët mbi skemën e re të menaxhimit të trafikut që duhet zbatuar nga dita e hënë, për lëvizjet në këtë nyje, ndërkohë që në kantier puna do të vazhdojë pa ndërprerje ditë-natë, për realizimin e kësaj vepre komplekse inxhinierike.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...