Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Nga shokë në “armiq” / Sot fillon seanca ku Katica ka paditur Boki 13 për inçizim ilegal

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Në Gjykatën Penale sot është caktuar seanca e parë për lëndën e re ku Katica Janeva ka paditur Bojan Jovanovskin për inçizim ilegal, informon Zhurnal.

Kjo doli gjatë kohës kur prezantoheshin dëshmitë materiale në lëndën “Reket”, ku në seancë u tregua fotografi ku shihet ish prokurorja speciale Katica Janeva në shtëpinë e saj, ndërsa para saj një shumë e madhe të parave, për të cilat Prokuroria thotë se janë nga 500 euro.

Kjo fotografi dhe disa të tjera, si dhe disa video inçizime të cilat u prezantuan në “Reket” dolën nga ekspertiza e kryer në telefonin e Boki 13.

Janeva nuk shikon në kamerë, fotografitë janë bërë sikur ajo nuk ka ditur asgjë se ka kamerë në shtëpinë e saj.

Ndryshe në lëndën “Reket”, Katica Janeva u dënua me 7 vite burg ndërsa Bojan Jovanovski me 9 vite burg.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...