Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nga viti i ardhshëm fillojnë të shtypen pasaporta dhe letërnjoftime me emrin e ri të shtetit

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski pret që vitin e ardhshëm të fillojë zbatimi i projektit për pasaportat dhe letërnjoftimet e reja me emrin eri të shtetit, informon Zhurnal.

“Komiteti Drejtues në MPB vazhdimisht punon në realizimin e projektit dhe pres që shumë shpejtë do të ketë datë përfundimtare kur do të fillojnë pasaportat e reja”, deklaroi sot Spasovski.

Sipas tij, me rëndësi është që pasaportat dhe letërnjoftimet aktuale mund të përdoret pa pengesa derisa të lëshohen në përdorim me emrin e ri nga viti 2021.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...