Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nikollovski emërohet përgjegjës për ndjekjen dhe zbatimin e Kodit të ri për sjellje etike për anëtarët e Qeverisë

Shkup, 29 shtator – Në mbledhjen e sotme, me propozim të kryeministrit Zoran Zaev, qeveria e emëroi zëvendëskryetarin, përgjegjës për Luftimin e Korrupsionit dhe Krimit, Zhvillim të Qëndrueshëm dhe Resurse Njerëzore, Lupço Nikollovski për ndjekjen dhe zbatimin e Kodit të ri për sjellje etike të anëtarëve të Qeverisë dhe bartësve të funksioneve publike të emëruar nga ana e Qeverisë.

Në kuadër të kësaj pike, bënë të ditur sot nga shërbimi për informim i Qeverisë, anëtarët e Qeverisë nënshkruan Deklaratë për pranimin e dispozitave nga Kodi i ri për sjellje etike të funksioneve publike të emëruar nga ana e Qeverisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...