Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nikollovski: VMRO distancohet nga Mijalkov sikur të jetë një njeri i papërcaktuar që nuk ka merita për partinë

Shkup, 22 shtator – Propaganda dhe udhëheqja aktuale e VMRO-DPMNE është shumë e çuditshme për mua. Kjo parti para zgjedhjeve të djeshme të KE u reduktua në disa pozicione udhëheqëse. VMRO-DPMNE ngadalë po zvogëlohet dhe duhet të bëhet një opozitë e fortë, tha gazetari Ljubisha Nikolovski në Tv24.

Lidhur me Sasho Mijalkov dhe pozicionin e tij në parti, ai thotë se papritmas ai është paraqitur nga udhëheqja aktuale si një njeri pa personalitet.

Tani papritmas partia distancohet nga Mijalkov sikur ai të jetë një njeri i papërcaktuar që nuk ka asnjë meritë për VMRO-në.

Lidhur me “Target-Fortreesa”, ai tha se është një periudhë që duhet të mbetet pas nesh, por nuk duhet të harrojmë kur në vitet e kaluara u lejua të thuheshin vetëm gjëra të mira.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...