Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nis punët Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët

Gostivar, 12 shtator – Pas pak çastesh filloi Kuvendi i VI Qendror i ASH-së, i cili mbahet në qytetin e Gostivarit. Në rend dite ka 6 pika, mesin e tyre edhe zgjedhjen e antarëve të rinj të Kuvendit Qendror dhe raport nga Shtabi Qendror Zgjedhor i partisë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura me 15 Korrik.

Në mbledhje pritet të diskutohet edhe situata aktuale politike në vend. Poashtu, pritet që edhe Kryesia Qendrore të ketë anëtarë të rinj.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...