Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Një alpaka futet midis një loje futbolli në një qytet të Anglisë

Momenti qesharak u xhirua nga qytetarët teksa një alpaka “pushtoi” një fushë futbolli në Angli.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, lojtari i çuditshëm vrapoi në fushë gjatë një ndeshjeje e cila u zhvillua midis Carlton Athletic me Ilkley Town AFC, në qytetin e Wakefield të dielën pasdite.

Videoja e publikuar gjerësisht në rrjetet sociale u bë virale, kur kafsha futet në mes të fushës.

https://youtu.be/cmFwg1bjS4U

Në momentin kur alpaka hyn në fushën e lojtarëve të tjerë, këta të fundit largohen shpejt nga ajo.

Siç shihet në pamjet e mëposhtme ajo ndalet njëherësh dhe shikon njërin nga lojtarët përpara se të vrapojë jashtë fushës.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...