Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Një Aston Martini unik që nuk e kemi parë asnjëherë deri më tani

Aston Martini është njëra nga kompanitë automobilistike më të famshme në botë. 

Aston martini Victor është një makinë e jashtëzakonisht fuqishme, dhe kjo bazohet në performancat e saj të fuqishme që posedon.

Aston Martini Victor ka një motor, besoni apo jo 7.3 V12, i cili prodhon 836 kuaj fuqi dhe 821 çifte rrotulluese. Dhe jo vetëm kaq, ajo përputhet me një transmision manual me gjashtë shpejtësi, duke e bërë atë Aston më të fuqishëm me një transmetim manual në histori, transmeton Telegrafi.

Ende nuk dihet çmimi i saktë i kësaj makine të fuqishme, por ajo që flitet është se kjo makinë shumë shpejtë pritet të dalë në ankand.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...