Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Një fëmijë pesëvjeçar dërgoi në izolim 14 fëmijë, dy përkëdhelëse dhe një edukatore

Shkup, 26 tetor, zhurnal.mk – Një 71-vjeçar nga Kavadari ka vdekur nga koronavirusi në klinikë, ndërsa një fëmijë pesëvjeçar “dërgoi” në izolim 14 fëmijë, dy përkëdhelëse dhe një edukatore kopshti.

Ky informacion për MIA-n është konfirmuar nga dr. Riste Jovanovski, epidemiolog specialist pranë Qendrës së Kavadarit për Shëndet Publik.

Në 24 orët e kaluara, katër raste të reja janë konfirmuar në Kavadar dhe tetë në Negotinë. Ata janë të moshës pesë deri në 61 vjeç.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...