Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Një person humbi jetën, ndërsa dy të tjerë u lënduan në një aksident në Çento

Një person e ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerw kanë marrë lëndime trupore në aksidentin e trafikut që ka ndodhur mbrëmë në lagjen “Metodija Andonov – Çento”, në Shkup.

MPB informon se fatkeqësia ka ndodhur në orën 19.20 në udhërkryqin nga rr. “Alija Avdoviq” dhe rr. “Hristofer Zhefaroviq” në Shkup, ndërsa në të janë përshirë një makinë pune për prerjen e drunjëve, e drejtuar nga S.S.(65) nga Shkupi dhe motoçikleta “BMW”, me targa kombëtare të Zvicrës, e drejtuar nga R.Sh.(29) nga Shkupi.

Në vendin e aksidentit ka humbur jetën S.S., ndërsa motoçiklisti ka marrë lëndime të rrënda trupore, të konstatuara në Kompleksin klinik “nënë Tereza”. 16-vjeçari bashkëudhëtar në makinën punuese ka marrë lëndime trupore, të konstatuara në Spitalin e përgjithshëm të qytetit “Sh.Naum Ohridski”. Është kryer hetim në vendin e aksidentit nga Prokurori publik dhe ekipi hetues i SPB shkup, informon MPB.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...