Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Një pjesëtar i Alfës do të dëshmojë në rastin “Monstra”

Shkup, 25 shtator – Zhurnal.mk – Dëshmitarët e fundit të propozuar nga mbrojtja në rastin “Monstra” sot në Gjykatën Penale Shkup, është planifikuar ta japin dëshminë e tyre. Sipas njoftimeve nga seanca e mëparshme, sot duhet të dëshmojnë tre dëshmitarë, njëri prej të cilëve është anëtar i njësisë policore Alfa. Me përfundimin e kësaj faze vijon periudha përgatitore për fjalët përmbyllëse.

Përsëritjen e lëndës gjyqësore për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovës në prill të vitit 2012 e drejton çifti gjyqësor Ognen Stavrev dhe Osman Shabani. Ndërsa aktaktakuza përfaqësohet nga prokurorët Fatime Fetai dhe Gavrill Bubevski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...