Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Një qengj me pesë këmbë lindi në Australi

Një qengj i rrallë me pesë këmbë, ka lindur në një fermë në qytetin jugor të Australisë Perëndimore të Kojonup.

Sipas mediave vendase, përcjell Telegrafi, ka qenë fermeri Marshall Bowey ai që vuri re lindjen e pazakontë në fundjavë.

“Ne ishim duke ndjekur qengjat dhe kuptuam se njëri kishte pesë këmbë”, tha Bowey.

“Nuk kam asnjë ide se çfarë do të shkaktonte diçka të tillë”.

Z. Bowey ka mbajtur një vëzhgim të ngushtë të qengjit, i cili është me një madhësi shumë të shëndetshme dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Departamenti i Industrive Primare dhe Zhvillimit Rajonal patologu i lartë veterinar Dr Shane Besier tha se gjymtyra shtesë ka të ngjarë të jetë një defekt i rastësishëm gjenetik.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...