Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Njihuni me 80-vjeçarin i cili akoma kënaqet gjatë çdo vozitje me Ferrari F40

Se vitet janë thjesht numra, e dëshmon më së miri rasti i 80-vjeçarit që është apasionuar pas veturave dhe që vazhdon të shijoj çdo vozitje me Ferrari F40.

John Clower i ka 80 vjet dhe vazhdon të vozit Ferrarin e tij të kuq, që i ka hiq më pak se 472 kuaj-fuqi, transmeton Telegrafi.

Por, ai jo vetëm që është pronari i veturës sportive, por edhe entuziast i vërtetë i Ferrarit.

Në të kaluarën ka pasur 16 vetura tjerë që prodhohen në qytetin italian Maranella.

Gjithashtu i biri i tij posedon Lamborghini Murcielago SV, kurse Johnit i pëlqen tej mase modeli Aventaror.

Clower ka në pronësi edhe një McLaren 675 LT.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...