Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Normalizohet furnizimi me ujë pas mënjanimit të defektit të djeshëm në Shkup

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Furnizimi me ujë i cili gjatë ditës së djeshme u ndërpre në një pjesë të madhe të Shkupit, si rezultat i defektit të f500mm, për të cilin sanim u desh të mbyllet tubi kryesor nga f1400mm, është normalizuar dhe presioni i derdhjes së ujit është stabilizuar.

“Ekipet e NP Ujësjellësi dhe Kanalizimi-Shkup, shpejtë dhe në mënyrë të koordinuar intervenuan në mënjanimin e defektit dhe punuan pa ndërprerje me përfshirjen e të gjitha resurseve të disponueshme, nga mekanizimi deri në fuqinë e punës dhe kapacitetet deri në mënjanimin e tij”, theksoi Dushko Veskovski, drejtor i përgjithshëm NP Ujësjellësi dhe Kanalizimi-Shkup.

Ai theksoi se një lloj i tillë i defekteve, me të vërtetë janë të rralla dhe mund të paraqiten njëherë në 10 vjet.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...