Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Nuhiu: Nga BE, pranohet arritja jonë në luftimin e korrupsionit

Shkup, 25 shtator, zhurnal.mk – Zv. ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Agim Nuhiu, sot ka bërë të ditur lajmin e jashtëzakonshën që vije nga Brukseli, rreth të arriturave të RMV në drejtësi.

“Parandalimi i korrupsionit në lidhje me anëtarët e Parlamentit, gjyqtarët dhe prokurorët”, konfirmohen arritjet e Maqedonisë së Veriut në luftën kundër korrupsionit, ka shkruar zv. ministri Nuhiu.

Ja postimi i z. Nuhiu:

Drejtësia e vendit tonë merr vlerësime pozitive nga GRECO!
Në Seancën Plenare e 85-të e GRECO-s në lidhje me Shtojcën e Raportit të dytë të Përputhshmërisë, në kuadër të Raundit IV të Vlerësimit me objekt “Parandalimi i korrupsionit në lidhje me anëtarët e Parlamentit, gjyqtarët dhe prokurorët”, konfirmohen arritjet e Maqedonisë së Veriut në luftën kundër korrupsionit!

reformanëdrejtësi

drejtësiaere

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...