Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

Një nuseje në New South Wales iu deshtë të largohej me aeroplan pasi ishte bllokuar nga ngritja e ujërave që kishin shkaktuar tashmë përmbytje afër qytetit Taree, më 19 mars.

Kate Fotheringham po kalonte natën para martesës së saj larg nga dhëndri, Wayne Bell, kur filloi të binte shi i dendur.

Përmbytjet lanë pronën e prindërve të saj, ku ajo po qëndronte atë natë, të rrethuar nga uji, kështu që asaj iu deshtë të thërriste për ndihmë në rrjetet sociale.

Ajo i ka thënë BBC-së se thirrjes së saj i ishte përgjigjur një kompani lokale e helikopterëve, shkruan BBC.

“Pamë se këto nuk ishin vërshime mesatare, kjo ishte përmbytje në një nga 100 vjet”, tha ajo.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

Ja se si duket hoteli më i lirë në Evropë, çmim për një natë është i mahnitshëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...