Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

O’Brien: Kosova dhe Serbia tashmë kanë bërë progres

Këshilltari për Siguri Kombëtare në SHBA, Robert O’Brien, tha se Kosova dhe Serbia kanë bërë tashmë progres.

Në një postim në Twitter, ai tha se bisedat e sonte ishin për ekonomi derisa ato të vazhdojnë edhe më tej, njofton Klan Kosova.

“Udhëheqësit e Serbisë dhe Kosovës tashmë vetëm se kanë bërë përparim. Bisedat tona këtë mëngjes u përqendruan në forcimin e lidhjeve ekonomike dhe # Normalizimin Ekonomik. Presim të diskutojmë më tej këtë pasdite”.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...