Agjencia Zhurnal.KS
Bota Covid 19

OBSH do dalë me udhëzime të reja për remdesivirin

Organizata Botërore e Shëndetësisë po përgatit udhëzimet për përdorimin e ilaçit remdesivir për trajtimin e COVID-19 dhe ato do t’i lëshojë për 3-4 javë, thonë nga OBSH.

“Parashikojmë se udhëzimet do të jenë të disponueshme për 3-4 javë”, ka thënë Janet Diaz, zyrtar në OBSH.

Ai tutje ka thënë se një panel i OBSH-së do të shikojë provat e përgjithshme të efektivitetit të ilaçit./Reuters

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...