Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

OnePlus sjell telefonin e mençur të ri Nord N10 5G

Telefoni celular i radhës nga prodhuesi kinez është në pritje. Ai do të paraqitet në tetor.

Me serinë e re Nord, OnePlus dëshiron të kthehet në rrënjët e saj dhe të ofrojë pajisje me cilësi të lartë me një çmim relativisht të ulët.

OnePlus ka publikuar një njoftim përkatës në mediat sociale, por nuk ka ende foto ose prezantime të rrjedhura të telefonit celular të ardhshëm, transmeton Telegrafi.

Informacioni i sigurt në lidhje me OnePlus Nord N10 5G është gjithashtu ende shumë i rrallë. Sipas thashethemeve, telefoni inteligjent do të ketë veçori që janë paksa të ngjashme me celularin e parë në serinë Nord.

Çmimi në SHBA thuhet të jetë rreth 400 dollarë. N10 vjen me një ekran AMOLED 6.49 inç që ka një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz. Kapaciteti i karikimit të baterisë duhet të jetë 18 vat.

Ka kamerë kryesore 64 MP, si dhe një lente me kënd të gjerë me 8 MP, një lente makro dhe një sensor të thellësisë. Me sa duket, telefoni i mençur i ardhshëm do të mundësohet nga një Snapdragon 690.

Prezantimi në tetor

Është e pasigurt se ku dhe kur do të lançohet OnePlus Nord N10 5G. Disa besojnë se telefoni i dytë në serinë Nord do të synojë tregun e Amerikës së Veriut, pasi Nord origjinal nuk u shfaq kurrë atje.

Në çdo rast, prezantimi do të bëhet në tetor, më saktë, më 14 tetor, kur kompania do të paraqesë modelet e saj të reja.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...