Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Osmani: Borisov është i qartë se nuk dëshirojnë të jenë pengesë për të ardhmen evropiane

Shkup, 20 tetor – Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani në “Click Plus” në TV21 deklaroi se Kryeministri Bullgar Bojko Borisov ishte i qartë se ata nuk dëshirojnë të jenë pengesë për të ardhmen Evropiane.

“Kryeministri Borisov tha se Bullgaria nuk do të donte të jetë pengesë për të ardhmen evropiane dhe se duhet të përdoret në këtë moment për të bërë përparim në komisionet historike dhe në marrëdhëniet politike”, tha Bujar Osmani në Click Plus.

Osmani theksoi se shërimi me Bullgarinë është zvoglimi i boshllëkut të komunikimit.

“Komunikimi dhe bashkëpunimi ynë ishte një viktimë e pandemisë, si çdo proces tjetër shoqëror, por edhe në zgjedhje, dhe mungesa e komunikimit zakonisht krijon atë boshllëk i cili më pas plotësohet ose nga keqkuptime ose nga axhenda e dikujt tjetër. Unë mendoj se kjo është shërimi në raste të tilla është gjithmonë për të zvogëluar boshllëkun e komunikimit, të vendosim komunikim dhe më pas të vlerësojmë hapësirën në dispozicion për të gjetur një zgjidhje”, deklaroi Bujar Osmani – Ministër i Punëve të Jashtme.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...