Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Osmani i dorëzon letrat kredenciale Ambasadorit të ri slloven, Milan Predan

Shkup, 14 shtator, zhurnal.mk – Ministri i punëve të jashtme Bujar Osmani ka takuar sot Ambasadorin e sapoemëruar të Republikës së Sllivenisë,z.Milan Predan.

Ministri Osmani ka përgëzuar Ambasadorin e sapoemëruar për marjen e funksionit duke i dëshiruar punë të frytshme dhe bashkëpunim të suksesshëm.

Siç ka theksuar Osmani bashkëpunimi mes dy vendeve dhe Ambasadorin paraprak ,z.Milan Jasbec ka qen i shkëlqyeshëm,duke e siguruar Ambasadorin e sapoemëruar për mbështetje të plotë të Ministrisë së Punëve të jashtme,dhe zhvillim të mëtutjeshëm të marëshënieve miqsore mes dy vendeve.

“Më lejoni t’ju përgëzoj për marrjen e funksionit të ri dhe po ashtu t’ju dëshiroj punë të frytshme dhe bashkëpunim të suksesshëm, me çka, edhe më tej do të përforcohen marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve. Me paraardhësin tuaj Milan Jazbec, kishim një bashkëpunim të shkëlqyeshëm, dhe ju siguroj që në periudhën e ardhshme, do të keni mbështetje të plotë të Ministrisë së Punëve të Jashtme, që të vazhdojmë t’i zhvillojmë marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve”, ka theksuar Osmani.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...