Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Osmani në takim me ambasadorin polak Tycinski

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot ka realizuar takim me ambasadorin polak në vendin tonë, Wojciech Tycinski.

Në takim është biseduar për vazhdimin dhe përforcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, informon Zhurnal.

Osmani ka faleminderuar ambasadorin polak për urimet dhe përpjekjet e tij për të thelluar marrdhëniet dy palëshe mes dy vendeve.

Osmani ka dërguar mesazhe mirënjohje edhe për qeverinë polake për mbështetjen e vazhdueshme për integrimin e vendit në BE.//Zhurnal.mk

https://www.facebook.com/bujar.osmani.7/photos/pcb.3292099947548624/3292099847548634

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...