Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Palevski: Mijalkov më kërcënoi se do të më fuste në një fuçi me acid

Shkup, 21 shtator – Ljupço Palevski, president i Partisë së Tretë, akuzoi Kryeministrin Zoran Zaev dhe ish shefin e policisë sekrete Saso Mijalkov se qëndronin pas sulmit ndaj tij përpara disa ditëve nga disa meshkuj të maskuar e me shufra.

Ai deklaroi se Mijalkov e kërcënoi ta fuste në një fuçi me acid.

“Unë kam dëshmitarë për këtë, të përgatitur në gjykatë, ku dhe kur ai kërcënoi të më fuste në një fuçi acid në mënyrë që të mos ekzistoja,” tha ai për Alfa.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...