Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Pamjet e para të Volkswagen Tiguan X

Fotografitë e para zyrtare të modelit Tiguan X mbërrijnë nga Kina dhe në to shihet versioni më i shtrenjtë, R-Line.

Automjeti bazohet mbi versionin standard të Tiguanit, por pjesa e pasme e modelit X ndryshon tërësisht, me kulmin që lëshohet gradualisht.

Versioni i Tiguan X, i paraqitur në fotografi është më i shtrenjti, me motor 2.0 TSI dhe 220 kuajfuqi.

Fuqia bartet në të katër rrotat përmes ndërruesit me shtatë shpejtësi dhe sistemit të Volkswagenit 4 Motion.

Volkswagen Tiguan X është prodhuar në Kinë, në kompaninë e përbashkët kinezo-gjermane SAIC-VW.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...