Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Panel diskutim “Katedra Adenauer 2020”: Sfida parazgjedhore dhe perspektivat e BE-së

Shkup, 2 tetor – Zhurnal.mk – Panel diskutimi i tretë me radhë të ekspertëve “Katedra Adenauer 2020: Sfidat parazgjedhore dhe perspektivat e BE-së” do të mbahet në Manastir.

Siç paralajmëroi Fondacioni Konrad Adenauer, tema të diskutimit do të jenë: Krijimi i parlamentit që u përgjigjet nevojave të qytetarëve – dilema dhe zgjidhje; Roli i partive politike në krijimin e kohezionit shoqëror; Ndikimi i shoqërisë civile mbi proceset politike; Arsimi si mjet për brezat e ardhshëm në shoqëri pas pandemisë të Kovid-19; si dhe Sfidat e rrugës drejt evropianizimit të sistemit politik të Maqedonisë së Veriut.

Ngjarja, theksojnë, do të organizohet në pajtim me të gjitha protokollet për mbrojtje nga koronavirusi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...