Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Papa Françesku del kundër fesë: Çiftet e së njëjtës gjini duhet të mbrohen me ligj

Për çiftet e së njëjtës gjini duhet të krijohet një ligj për partneritetin civil, ka thënë të mërkurën Papa Françesku, gjatë promovimit të dokumentarit të Evgeny Afineevsky.

Ai ka deklaruar se homoseksualët kanë të drejtë të kenë familje dhe se janë fëmijë të Zotit.

“Askush nuk duhet të lihet anash apo të bëhet i mjerë për këtë gjë. Na duhet të krijojmë një ligj për partneritet civil. Në atë mënyrë ata mbulohen ligjërisht”, ka thënë Papa, shkruan BBC.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...