Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

SPB Tetovë – Njësia për punë të brendshme Gostivar në datën 23.03.2021 deri te Prokuroria Themelore Publike Gostivar ngriti padi penale kundër B.D.(20) dhe K.D.(22) nga Republika e Shqipërisë, për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer veprën penale “vjedhje e rëndë” e dënueshme sipas nenit 236 nga Kodi Penal. Ato dyshohen se në shkurt dhe mars të këtij viti kanë kryer dy vjedhje të rënda nëpër shtëpi dhe gjatë kësaj kanë marrë një numër më të madh të sendeve të ndryshme. B.D. dhe K.Xh. dje pasdite janë nxjerrë para gjykatësit të procedurës paraprake të Gjykatës Themelore Gostivar, i cili iu caktoi masën e paraburgimit dhe rreth orës 22.30 janë dërguar në Institutin ndëshkues-përmirësues Burgu “Shkup” në Shkup, derisa sendet që i kishin vjedhur iu janë kthyer pronarëve të tyre.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

Në rrugën Kërçovë – Ohër nga fillimi i vitit kanë ndodhur 15 aksidente

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...