Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Parlament, Ligji për mbrojtjen e popullsisë hiqet nga rendi i ditës

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut ka hequr nga rendi i ditës propozimin e Qeverisë për ndryshime në Ligjin për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse. Propozim Ligji në fjalë ishte paraparë që me procedurë të shpejtë të kalon filtrin e nevojës, ndërsa më pas të vijonte faza e shqyrtimit të amendamenteve.

Pika e rendit të ditës është hequr me kërkesë të opozitës  me qëllim që edhe për pak kohë ta shqyrtojnë tekstin  dhe më pas të japin propozimet e tyre.

Ndryshe me këtë propozim parashikohet detyrimi për mbajtjen e maskave, kufizimi i grumbullimeve pas orës 22 dhe ndalesa e grumbullimeve familjare.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...