Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Pas Apple edhe Androidi fshin “Fortniten”

Pas largimit nga dyqani i aplikacioneve të Applet, videoloja “Fortnite” është fshirë edhe nga “Google Play Store” në Android.

Kompania që krijoi videolojën kishte përditësuarës fundmi “Fortniten” duke ua mundësuar pagesat brenda videolojës, gjë që është e dënueshme nga të dyja platformat e mëdha.

Të dyja kompanitë e mëdha, si Apple edhe Google kanë tarifa për sistemet e pagesave, dhe mospërfillja e tyre ka çuar në fshirje të aplikacionit të shumëpërdorur.

“Për zhvilluesit e aplikacioneve që na zgjedhin në ‘Play Store’ ne kemi politika të vazhdueshme që janë të drejta për ta dhe i mbajmë të sigurta për përdoruesit. Teksa ‘Fortnite’ mbetet në dispozicion në Android, ne s’mund ta lëmë në dispozicion në dyqan sepse shkel rregullat tona. Gjithsesi, presim shansin të diskutojmë me ‘Epicun’ që të rikthejmë ‘Fortniten’ në ‘Google Play”, ka njoftuar gjiganti Google.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...