Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Pas Prishtinës, Grenelli sot në Beograd

I dërguari amerikan për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, do të jetë të martën në Beograd.

Kjo vizitë e tij në kryeqytetin serb vjen pas vizitës në Prishtinë.

“Më ka dërguar Trump-it që t’i impementojë marrëveshjet”, ka thënë Grenell të hënën. E njëjti motiv do të jetë edhe në Serbi, njofton Insajderi.

Ai do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe kryeministren, Ana Brnabic.

Kosova ka akuzuar Serbinë për moszbatim të marrëveshjes së Uashingtonit, pasi Vuçiq ishte pajtuar që të ndalet fushata ndërkombëtare kundër Kosovës.

Por, qasja e presidentit serb ndaj Izraelit dhe Palestinës ka bërë që të kontestohet zbatimi i marrëveshjes së Uashingtonit nga shteti i Serbisë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...