Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Pas takimit me Hajnajn, Soreca: Lufta kundër krimit të organizuar vijon të jetë përparësi

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca është takuar këtë të mërkurë me kryetaren e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj.

Përmes një postimi në “Twitter”, Soreca shkruan se gjatë takimit i ka konfirmuar Hajnajt mbështetjen e BE-së, si dhe kanë diskutuar për përparësitë.

Sipas tij, puna e SPAK në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit është thelbësore në rrugën drejt BE.

“Sot takova drejtoreshën e BKH-së znj. Aida Hajnaj për të konfirmuar mbështetjen e BE-së dhe për të diskutuar përparësitë e Byrosë. Luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit vazhdon të jetë një përparësi kryesore për dhe në rrugën e tij të pranimit. Puna e SPAK është thelbësore për të ndjekur këtë qëllim vendimtar.”

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...