Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Paul McCartney incizoi albumin e ri gjatë karantinës

Ish-anëtari i Beatles, Paul McCartney, regjistroi një album solo gjatë bllokimit nëntë-javor të Britanisë, duke nisur nga marsi, si pasojë e Covid-19.

“Po bëja thjesht shaka, duke mos dyshuar kurrë për asnjë sekondë se ky do të ishte një album”, theksoi ai.

Albumi titullohet “McCartney III” dhe disa nga këngët etiketohen si “jehonë pandemike”.

Paul theksoi se optimizmi i tij u frymëzua nga mënyra se si prindërit e tij u përballën me bombardimet në Liverpool gjatë Luftës së Dytë Botërore.

“Ata u mbijetuan bombardimeve dhe humbjes së njerëzve dhe megjithatë dolën prej saj me një frymë të pabesueshme. Unë isha ai që i kujtova vetes, dhe kushdo që dëgjonte, se duhet të kuptosh gjërat e mira dhe të kapërcesh pandeminë”, tha ish anëtari i Beatles.

Albumi do të dalë në treg më 11 dhjetor dhe përfshin një version të rishkruar të një kënge të pa publikuar nga fillimi i viteve ’90.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...