Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

PayPal hapet për kriptovalutat dhe Bitcoini “fluturon”

PayPal hapet për kriptovalutat dhe Bitcoini “fluturon” duke kaluar natën e kaluar në nivelin më të lartë që nga korriku 2019 me 12 854 dollarë.

Mbështetja e kompanisë së shërbimeve financiare është në fakt një injeksion i ri i besimit për monedhat digjitale, të cilat janë rikthyer në modë me pandeminë që ka kufizuar përdorimin e parave të gatshme në favor të pagesave elektronike.

Ky fenomen gjithashtu ka tërhequr interesin e bankave qendrore, me BQE që shqyrton mundësinë e një euroje digjitale.

FED është më e kujdesshme. Banka qendrore e SHBA-së po vlerëson përfitimet e një monedhe digjitale, por ende nuk ka vendosur për këtë.

“Kjo është një nga fushat ku është më e rëndësishme për SHBA të jenë sa më eficente, sesa të jenë të parët”, theksojnë ekspertët e FED/ANSA.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...